Wijewiada

27 czerwca 2023 Wijewiada

W dniu 15 lipca 2023 roku w Wijewie odbyła się Wijwiada. Impreza była zorganizowana przez Gminę Wijewo oraz GOK w Wijewie. Celem imprezy było integracja mieszkańców gminy i zabawa.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 16:30. Na początku imprezy odbył się turniej wsi. W turnieju wzięło udział sześć wsi: Potrzebowo, Miastko, Zaborówiec, Brenno, Wijewo i Radomyśl. W turnieju rywalizowano w różnych konkurencjach, między innymi takich jak „buszujący w zbożu”, „przeciąganie liny” czy też regaty rozegrane na pikniku Brenno Water Fest.

W turnieju zwyciężyła wieś Potrzebowo, drugie miejsce zajęło Miastko, a trzecie miejsce Zaborówiec.

W między czasie odbywały się zabawy i animacje dla dzieci. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach oraz uczestniczyć w różnych animacjach.

O 18:30 odbył się koncert zespołu Bedrockblues. Zespół zagrał utwory z gatunku bluesa, rocka.

Około godziny 21:30 odbył się koncert zespołu After Party. Zespół zagrał utwory z gatunku disco polo, dance i pop. Zespół został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Po koncercie odbyła się zabawa przy muzyce z DJ.

Oto kilka komentarzy uczestników imprezy:

·         "Impreza była świetna! Świtnie się bawiłem."

·         "Wszystko było super przygotowane. Jedzenie pyszne, zabawy dla dzieci super."

·         "Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tej imprezie. To była świetna okazja do integracji z mieszkańcami wsi."