Nowy cykl Muzeum Ziemi Wschowskiej i konkurs z nagrodami

16 lipca 2021 Nowy cykl Muzeum Ziemi Wschowskiej i konkurs z nagrodami

Od 15 lipca br. raz w tygodniu na stronie internetowej, portalach społecznościowych i kanale YouTube Muzeum Ziemi Wschowskiej będziemy opowiadać o historii i dziedzictwie w oparciu o eksponaty z naszych zbiorów, archiwalne filmy, projekty budowlane, pocztówki i fotografie, a także poprzez wywiady ze wschowskimi Kresowianami zebrane przez Jakuba Gałęziowskiego w ramach pracy nad książką „To wszystko człowiek widział. Wspomnienia wschowskich Kresowian”.

Nowym cyklem, prezentującym zabytki ze zbiorów muzeum, chcemy pomagać w odnajdywaniu i zrozumieniu tożsamości miasta, regionu i pojedynczego człowieka. Dla nas muzeum to miejsce żywej pamięci o przeszłości. Jego misją jest odkrywać i gromadzić dziedzictwo kulturowe, chronić je i przybliżać współczesnym pokoleniom. Stąd pomysł na nowy cykl pod nazwą „Z archiwum MZW”. Serdecznie zapraszamy!

Konkurs z nagrodami

Ponadto zapraszamy Państwa do udziału w naszym konkursie z nagrodami. Konkurs ma miejsce na profilu Muzeum Ziemi Wschowskiej na Facebooku.

Na zwycięzcę czekają:

• Bilet rodzinny na zwiedzanie z przewodnikiem w naszym muzeum
  • Do wyboru filiżanka, kubek lub kufel z wizerunkiem wschowskich kamieniczek
  • Egzemplarz naszej ostatniej publikacji ,,O Serapisie, najważniejszym bóstwie egipskim”

Konkurs związany jest z cyklem Królewskie historie. Do tej pory rozmawialiśmy o mennictwie i młynarstwie we Wschowie. Pytaniem jest to, kto będzie naszym kolejnym gościem? Reguły konkursu są proste. Wystarczy napisać pod postem imię i nazwisko naszego kolejnego gościa. Z osobą naszego rozmówcy związane są dwa zdjęcia zamieszczone na naszym profilu na Facebooku. Nasz gość związany jest ze Wschową całe swoje życie. W przeszłości pracował w jednej z instytucji kultury we Wschowie. Znany jest też z zamiłowania do królewskiej gry.
Każdy ma tylko jedną szansę. Wygrywa osoba, która najszybciej poda poprawną odpowiedź.

Premiera filmu w najbliższą sobotę o godz. 19.00 na kanale YouTube Muzeum Ziemi Wschowskiej, wraz z premierą filmu nastąpi rozwiązanie konkursu.